DMOZ - World: Makedonski: Економија и стопанство

Help with Search
World Makedonski Економија и стопанство 48 Економија и стопанство во Македонија.

Subcategories 14

Агрикултур­а и Шумарство 1 Асоцијации 0 Безбедност и Истражувањ­е 0 Градежништ­во 2 Интернет Дизајн и Развој 2 Консалтинг 0 Маркетинг и Рекламирањ­е 1 Музика и Филм 0 Недвижнини 0 Печатење и Издаваштво 0 Производст­во 4 Транспорт 2 Трговија 7 Финансиски Услуги 10
3D Project Графичко студио. Euro Business Center Деловни услуги - организирање на презентации, промоции, семинари, саеми и изложби. Tim Point Oфицијален застапник на Nike, Gilette, L'oreal, Duracell и други реномирани фирми за Македонија. Vip operator GSM operator. Informacii za ponudata, pokrienosta, promociite i mobilnite telefoni. Државен завод за заштита на индустриска сопственост Информации за патенти, трговски марки, индустриски дизајн. Мадал Бал Македонија Големопродажба на алати, конвенционален рачен и електричен алат. Македонски Пошти Јавно претпријатие за поштенски сообраќаj Макпетрол Дистрибутер на бензин, како и увозник и застапник на Хонда. МТ Нет Официјален портал на Македонски Телекомуникации. Неотел Официјален сајт на Неотел Интернет провајдер. Поштенска Банка АД Скопје Официјален сајт со информации за банката и услуги. Претприемач Извор на знаење за малите бизниси. Симт Трговија со компјутерска опрема и софтвер. Скопски саем Изнајмување на изложбен простор. Технокооп Производство на мебел. ТИР Меѓународна шпедиција и транспорт д.о.о. Фидко Компанија од областа на автоматиката и софтверското инжењерство. Централен регистар Повеке информации за едношалтерски систем, дистрибутивниот систем. Шпица Системи за автоматска идентификација.

Other languages 86

Afrikaans 22 Aragonés 3 Asturianu 3 Azərbaycanca 59 Bahasa Indonesia 177 Bahasa Melayu 14 Bosanski 83 Brezhoneg 4 Català 1,460 Česky 3,173 Cymraeg 0 Dansk 5,277 Deutsch 51,115 Eesti 270 English 171,785 Español 2,480 Esperanto 21 Euskara 115 Français 12,545 Frysk 5 Furlan 2 Føroyskt 3 Gaeilge 8 Galego 269 Gàidhlig 5 Hrvatski 843 Interlingua 1 Íslenska 34 Italiano 24,243 Kiswahili 0 Kurdî 2 Latviešu 374 Lietuvių 1,007 Lingua_Latina 0 Lëtzebuergesch 0 Magyar 4,492 Nederlands 10,272 Nordfriisk 1 Norsk 872 O'zbekcha 6 Occitan 1 Polski 8,832 Português 844 Punjabi_Gurmukhi 1 Română 1,718 Rumantsch 1 Sardu 0 Seeltersk 1 Shqip 18 Slovensko 143 Slovensky 1,153 Srpski 578 Suomi 873 Svenska 2,801 Tagalog 1 Taiwanese 0 Tatarça 12 Tiếng_Việt 63 Türkmençe 11 Türkçe 8,323 Uyghurche 2 Ελληνική 809 Башҡортса 0 Беларуская 18 Български 1,294 Ирон 0 Кыргызча 2 Русский 13,252 Українська 1,233 Қазақша 2 Հայերեն 191 עברית 1,437 اردو 1 العربية 211 فارسی 158 मराठी 0 हिन्दी 25 বাংলা 2 ગુજરાતી 0 ಕನ್ನಡ 2 සිංහල 2 ไทย 661 日本語 32,558 简体中文 5,267 繁體中文 663 한국어 413
Last update: August 8, 2016 at 5:35:07 UTC
Економија и стопанство Компјутери Здравје Дом и фамилија Медиуми Рекреација Референци Регионално Наука Купување Општество Спорт All Languages Уметност

Help build the largest human-edited directory on the web. Suggest a Site - Open Directory Project - Become an Editor