אודות פרוייקט המדריך הפתוח

DMOZ

פרוייקט המדריך הפתוח

מדריך

על אודות דמוז

הפוך לעורך

חוזה חברתי

נתוני דמוז - RDF

הגש אתר

קווים מנחים לעריכה

משאבי העורכים

בשפות אחרות

عربيّة - ערבית

česky - צ\'כית

Dansk - דנית

Deutsch - גרמנית

English - אנגלית

Español - ספרדית

Français - צרפתית

Italiano - איטלקית

日本語 - יפנית

한국어 - קוראנית

Nederlands - הולנדית

Português - פורטוגזית

Русский - רוסית

Türkçe - טורקית

איך להציע אתר למדריך הפתוח

פרויקט המדריך הפתוח הוא מדריך רשת של משאבי אינטרנט. מדריך רשת הוא משהו דומה לספריה עיונית ענקית. המדריך מחולק בצורה היררכית לפי נושא - מהמקיף למדויק. פרויקט המדריך הפתוח מתוחזק ע"י ציבור עורכים המעריכים אתרים להכללה באתר. הם המומחים שלנו, וכל הגשת אתר כפופה להערכה שלהם.

אנו מעניקים חשיבות רבה לאיכות פרויקט המדריך הפתוח. אנחנו לא מנוע חיפוש, ומתגאים בהיותנו בררנים במיוחד. אנחנו לא מקבלים כל אתר, אז בבקשה אל תקחו זאת אישית אם האתר שלכם לא יתקבל. המטרה שלנו היא להפוך את המדריך לשימושי ככל האפשר למשתמשים שלנו, ולא לכלול בו את כל (או אפילו רוב) האתרים שיתכן ויכלו להירשם, או לשמש כלי של קידום עבור הקיימים.

על מנת להמשיך ולהפעיל את פרויקט המדריך הפתוח באופן חלק ולסייע לנו להפעיל את שיקול הדעת שלנו כעורכים, הקמנו מדיניות של הגשת אתרים לפי שיקולנו. יתכן שנפסול, נמחק או נערוך הגשות אתרים שיחללו מדיניות זו, או שמסיבה אחרת נאמין, מתוך שיקול דעת אישי, שאין לכלול את האתר במדריך. ייתכן גם שנפסול, נמחק או נחסום אתרים אחרים שנאמין כי הם קשורים למשתמש שחילל מדיניות זו.

מומלץ כי תקדישו כמה דקות להבין עמדות אלו ואת הצעדים להגשת אתר לפני שתתחילו. כישלון בהבנה ובביצוע הנחיות אלו יביאו בדרך כלל לידי פסילת הגשת האתר.  

שלב ראשון

יש לקבוע האם אתר מתאים לשליחה לפרויקט המדריך הפתוח:

  • אל תגישו אתרי מראה. אתרי מראה הינם אתרים המכילים תוכן זהה אך בסה"כ בעלי כתובת שונה.
  • אל תגישו כתובות המכילות אך ורק מידע זהה או דומה לזה של אתרים אחרים שייתכן ורשמתם למדריך. אתרים עם חומר חופף או שחוזר על עצמו לא מועילים למשתמשים במדריך. הגשות מרובות של אותם אתרים או של אתרים בעלי תוכן זהה יכולים להביא לידי הרחקה ו/או מחיקה שלהם ושל האתרים הקשורים אליהם.
  • אל תסוו את הגשת האתר שלכם ותציעו את אותה הכתובת יותר מפעם אחת.
  • לדוגמא: http://www.dmoz.org  ו- http://www.dmoz.org/index.html 
  • אל תשלחו שום אתר עם כתובת המפנה לכתובת אחרת.
  • למדריך הפתוח יש מדיניות נגד הכללת אתרים בעלי תוכן בלתי-חוקי. דוגמאות לתוכן בלתי חוקי כוללות פורנוגרפיית קטינים, הוצאת דיבה, חומר המפר כל זכויות קניין רוחני וקניין חומרי המפורט בחוק, משדל או מעודד לדבר עבירה (כדוגמת הונאה או אלימות).
  • אל תשלחו אתרים "תחת בנייה". חכו להשלמת האתר לפני שתשלחו אותו. אתרים לא שלמים, המכילים הודעות של "תחת בנייה", גרפיקות או קישורים שבורים אינם מועמדים טובים למדריך.
  • הגשת אתרים פורנוגרפיים תעשה לקטגוריה המתאימה תחת 'מבוגרים'.
  • הגשת אתרים שאינם באנגלית תעשה לקטגוריה המתאימה תחת 'עולם'.
  • אל תשלחו אתרים המורכבים בעיקר מקישורים תומכים.

שלב שני

עשו חיפוש זריז במדריך ב-dmoz.org (הבית של המדריך הפתוח) על מנת להיות בטוחים שהאתר לא רשום כבר. זה חוסך זמן לכולם.

שלב שלישי

זהו את הקטגוריה הספציפית הטובה ביותר עבור האתר שלכם. למדריך הפתוח יש מערך עצום של נושאים לבחור מתוכו. עליכם לשלוח את האתר לקטגוריה הכי רלוונטית. אתרים שנשלחו לקטגוריות לא מתאימות או לא קשורות, עלולות להיפסל או להימחק.

הערה: בקטגוריות מסוימות אין את הקישור "הוסף אתר" או "עדכן אתר". קטגוריות אלו לא מקבלות הגשות אתרים, כך שעליכם למצוא קטגוריה מדוייקת יותר עבור האתר שלכם.

שלב רביעי

ברגע שבחרתם את הקטגוריה הטובה ביותר לאתר שלכם, הגיעו ישירות לאותה קטגוריה ב-dmoz.org והקישו על הקישור "הוסף אתר". עקבו בזהירות אחר ההוראות בטופס ההגשה. על תיאורי האתרים לתאר את תוכן האתר באופן תמציתי ובמדוייק. אל להם להיות בעלי אופי מכירתי או פרסומי.

הגשת אתר בעל אופי מכירתי או פרסומי ולא ענייני וכתוב היטב, עלולה לעכב את הרשמת האתר או למנוע בכלל את הכנסתו למדריך.

תוכנות אוטומטיות לרישום אתרים מהוות (ותמיד היוו) הפרה של הנוהל. אתרים המוגשים באופן אוטומטי מסומנים במערכת ונמחקים לאחר שהשליחה נתקבלה - ללא כל הודעה למגישי האתר.

הגשת אתרים מתמדת באופן אוטומטי עלולה לאלץ אותנו להרחיק אתכם מאתר dmoz, על מנת שנוכל להפנות משאבים לבני אדם ממשיים.  

נהלים לאחר שליחת האתר

עורך של פרויקט המדריך הפתוח יעבור על הגשת האתר שלכם על מנת לקבוע האם לכלול אותו במדריך. זמן ההמתנה מותנה בגורמים כמו מספר ההגשות לאותה קטגוריה ספציפית, ויכול לקחת מספר שבועות עד שהגשת האתר שלכם תיבדק. אנא הגישו כתובת למדריך הפתוח רק פעם אחת. שוב, הגשה מרובה של אותו אתר או אתרים קרובים עלולה לגרום להרחקה ו/או מחיקה של אתרים אלו וכל השותפים/מקושרים להם. הסוואת הגשת האתר, ושליחת הקישור יותר מפעם אחת אסורה.

עדכון האתר שלכם

אם האתר שלכם אושר להכללה במדריך אבל אתם לא מרוצים מהאופן בו הוא מתואר או מהכותרת שלו, אתם רשאים להגיע לקטגוריה בו האתר מוצג ולמלא את הטופס "עדכן אתר". אם אתם לא מרוצים מהקטגוריה בה האתר שלכם רשום, אתם רשאים לשלוח דואר אלקטרוני לעורך הקטגוריה עם הסבר לחילוקי הדעות. אנא תהיו אדיבים ותרבותיים - איומים או התנהגות גסה לא יורשו.

אם (ורק אם) אינכם מרוצים מתגובת העורך, אתם רשאים להשתמש בקישור ה-"דיווח" שבראש הדף על מנת "לערער" על החלטת העורך. היו ספציפיים לגבי חילוקי הדעות (כולל מדוע הינכם מאמינים כי תגובת העורך לא מספקת).

הערות הנעשות דרך קישור ה"דיווח" מופנות לצוות פרויקט המדריך הפתוח לסקירה, והם אלו המגיעים להחלטה הסופית.  

אנא אל תשלחו מכתבים אל נטסקייפ, מאחר וזה רק יאט ויסבך את התהליך. אנחנו מתייחסים לכל משוב ברצינות ומתוך שיקול מחושב. אך נא לזכור כי עלינו להפעיל את שיקול הדעת ולעשות מספר החלטות שיפוטיות באשר לדרכים להפיכת המדריך מועיל ככל האפשר - לא חשוב לאיזו החלטה נגיע, ייתכן שלא נשביע את רצון כולם.

הכנסת האתר שלכם לאתרי שער ומנועי חיפוש תוך שימוש בנתוני פרויקט המדריך הפתוח

אם האתר שלכם התקבל למדריך הפתוח, יכול לקחת לו בין שבועיים למספר חודשים על מנת להיות רשום באתרים שותפים המשתמשים בנתונים של המדריך הפתוח, כגון, AOL Search, Google, Netscape Search, Yahoo Search, ומאות אתרים נוספים. אנו עושים עדכונים של המידע הזמין אחת לשבוע, אך לכל שותף יש זמני העדכון שלו.

שיקול דעת של העריכה

אנא הכירו בעובדה כי הבאה של פרויקט המדריך הפתוח לידי משאב שימושי ויעיל דורש מאיתנו להשתמש בשיקול דעת כולל ומקיף בקביעת התוכן והמבנה של המדריך. שיקול דעת זה משתרע (אבל לא מוגבל) לאילו אתרים לכלול, היכן במדריך הם ימוקמו, האם לכלול יותר מקישור אחד לאותו אתר, מתי קישור עמוק של אתר מתאים להוספה ושינויים בתוכן הכותרת ותיאור האתר. בנוסף, מיקום האתר במדריך נתון לשינויים או מחיקה בכל זמן לפי שיקול הדעת שלנו בלבד. אל לכם להסתמך על הוספת האתר למדריך בשום אופן. אנא הבינו כי הפעלת שיקול הדעת של העורך לא תמיד מתייחסת לכל הגשות האתרים במידה שווה. ייתכן ולא תמיד תסכימו עם ההחלטות שלנו, אך אנו מקווים כי תכירו בכך שאנחנו עושים את הטוב ביותר שאנו יכולים על מנת להגיע להחלטות הוגנות, נבונות והגיוניות.  

   צוות המדריך הפתוח מקבל בברכה הערות ופידבקים אודות המדריך באופן כללי. בבקשה ספרו לנו מה אתם חושבים, ואיך אנחנו יכולים לשפר את השירות. תודה! 

עידכון אחרון: Sat Nov 10 23:20 EST 2012
Copyright © 2016 AOL Inc. (Terms of Use - License)

Help build the largest human-edited directory on the web. Suggest a Site - Open Directory Project - Become an Editor