Apie Atviro katalogo projektą

DMOZ

Atviro katalogo projektas

Katalogas

Apie ODP

Tapkite redaktoriumi

Socialinė sutartis

ODP duomenys - RDF

Svetainės siūlymas

Redagavimo gairės

Ištekliai redaktoriams

Kitomis kalbomis

عربيّة - arabų

Aragonés -

Català - katalonų

česky - čekų

Dansk - danų

Deutsch - vokiečių

English - anglų

Español - ispanų

Français - prancūzų

Galego - galisų

עברית - hebrajų

Italiano - italų

日本語 - japonų

한국어 - korėjiečių

Latvian - latvių

Nederlands - olandų

Polski - lenkų

Português - portugalų

Română - rumunų

Türkçe - turkų

اردو -

簡體中文 - kinų (supaprastinta)

Apie Atviro katalogo projektą

Atviro katalogo projektas (ODP) - tai didžiausias ir išsamiausias žmonių redaguojamas katalogas internete. Jį kuria ir prižiūri plati pasaulinė savanorių redaktorių bendruomenė.

Interneto respublika

Žiniatinklio apimtis auga milžiniškais tempais. Automatinės paieškos varikliais vis dažniau pasirodo nepajėgūs pateikti naudingus atsakymus į užklausas. Komerciniai katalogai su nedideliu apmokamų darbuotojų skaičiumi nesugeba susitvarkyti su pasiūlomų svetainių kiekiu, todėl tokių katalogų kokybė ir išsamumas smarkiai nukenčia. Nesugebant prilygti interneto augimo tempams, nuorodos tampa vis mažiau aktualios.

Užuot kovojus prieš milžinišką žiniatinklio augimą, Atviras katalogas suteikia priemonę internetui susiorganizuoti pačiam . Internetui augant, kartu didėja ir interneto piliečių (aktyvių vartotojų) skaičius. Kiekvienas pilietis gali sutvarkyti mažą interneto dalelę ir pateikti ją visiems naršytojams, išmesdamas prastą nenaudingą informaciją ir palikdamas tik vertingiausią turinį.

Pilnas žiniatinklio katalogas

Atviras katalogas seka svarbiausiųjų 20 amžiaus savanorių kurtų projektų pėdomis. Lygiai kaip Oxford English Dictionary anglų kalbos žodynas savanorių pastangų dėka tapo pagrindiniu informacijos apie žodžius šaltiniu, Atviras katalogas siekia tapti geriausiu interneto katalogu.

Atviras katalogas įkurtas Atviro kodo judėjimo dvasia, ir yra vienintelis didelis visiškai nemokamas katalogas. Nėra ir niekada nebus jokio mokesčio už svetainės įtraukimą į katalogą ir/arba šio katalogo duomenų panaudojimą. Atviro katalogo duomenys yra laisvai prieinami kiekvienam, sutinkančiam su mūsų licencija.

Interneto smegenys

Atviras katalogas yra plačiausiai internete paskleista duomenų bazė apie interneto turinį, kuriama žmonių. Katalogo redaktoriai sudaro tarsi bendras smegenis, įvertinančias ir suklasifikuojančias internete randamus išteklius. Atviro katalogo duomenimis naudojasi didžiausi ir populiariausi paieškos varikliai ir portalai, tokie kaip Netscape Search, AOL Search, Google, Lycos, HotBot, DirectHit, ir daugelis kitų.

Jūs galite padėti

Kaip ir kiekvienoje bendruomenėje, kiek duosi, tiek ir gausi. Atviras katalogas suteikia kiekvienam galimybę prisidėti.

Prisijungti lengva: pasirinkite temą, kuria domitės, ir prisijunkite. Kategorijos redagavimas yra lengvas. Mes turime daug įrankių, padedančių lengvai pridėti, ištrinti ir atnaujinti nuorodas per kelias sekundes. Kelios minutės jūsų laiko padės internetui tapti geresne vieta, o jums - būti pripažintam kaip pasirinktos temos ekspertui.

Prisijunkite prie Atviro katalogo projekto

    Susiraskite kategoriją, kurią norėtumėte prižiūrėti.

    Paspauskite nuorodą Pasisiūlykite tapti šios kategorijos redaktoriumi puslapio apačioje.

Kai kuriose kategorijose tokios nuorodos nėra, šiuo atveju pasirinkite siauresnę kategoriją, kurioje norėtumėte redaguoti, ir pasisiūlykite ten. Kai tapsite redaktoriumi ir įgausite patirties, galėsite redaguoti ir didesnes kategorijas.

Daugiau informacijos

Dažniausiai užduodami klausimai - Norite daugiau informacijos? Paskaitykite keletą bendro pobūdžio DUK apie mus (angliškai).

Svetainės, naudojančios DMOZ duomenis - Kategorija, kurioje surašytos visos svetainės, paieškos sistemos, portalai ir kiti, naudojantys ODP duomenis (per RDF dump) (angliškai).

DMOZ žiniasklaidoje - Naujienos, straipsniai ir kiti pranešimai apie ODP (angliškai).

Nuoroda į ODP - Išreikškite savo palaikymą katalogui, įdėdami nuorodą į ODP iš savo svetainės (angliškai)

ODP duomenų naudojimas - Atsisiųskite išsamiausią interneto katalogą ir įdiekite į savo svetainę. Jis nemokamas ir prieinamas kiekvienam. (angliškai)

Nemokamo naudojimo licencija - Licencija, apibrėžianti ODP duomenų naudojimą (angliškai)

Sutartis su visuomene - Įsipareigojimas ir pažadas visiems interneto piliečiams išlaikyti ODP atviru ir nemokamu resursu. (angliškai)

Paskutinis atnaujinimas: Sun Sep 13 11:59 EDT 2015
Copyright © 2016 AOL Inc. (Terms of Use - License)

Help build the largest human-edited directory on the web. Suggest a Site - Open Directory Project - Become an Editor